13.01.2023

Sayılganlar Camii İbadete Açıldı.

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir,  yapımı tamamlanan  Sayılganlar Camii’nin açılışına katıldı.

Hayırsever İş Adamı Hacı Nimet Sayılgan tarafından yaptırılan cami açılış programına Vali Yardımcısı Berker Çırak, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cami açılış programında konuşan İl Müftüsü Demir,'' Sayılganlar Camiinin açılışı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "İmarında maddi ve manevi destekte bulunan Hacı Nimet Sayılgan ve ailesine canı gönülden teşekkür ederim. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler.’ buyurmaktadır. Fiziki yapısını tamamlayarak bu gün ibadete açtığımız caminin asıl inşaatı şimdi başlamaktadır. Camiyi cemaatle doldurduğumuzda, ilim irfan yuvasına çevirdiğimizde, çocuk, genç, erkek ve bayan sesleriyle şenlendirdiğimizde asıl imarını gerçekleştirmiş olacağız dedi.

Vali Yardımcısı Çırak ve Belediye Başkanı Asya'nın konuşmalarının ardından İl Müftüsü Demir'in yapmış olduğu dua ile birlikte açılış kurdelası kesilerek Sayılganlar Camii ibadete açıldı.