17.01.2023

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil DEMİR, Kur'an Kursu Hocalarıyla Biraraya Geldi.

Muş'ta  Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, Müftü Yardımcısı Sibel Gül Ülker ve Din Hizmetleri Şube Müdürü Recep Özbey katıldı.

Kur’an kursu öğreticilerinin sorumluluklarına dikkat çeken İl Müftüsü Demir, “Kardeşlerim! Buralarda var olan hizmetin başarısı hiç şüphesiz siz değerli hocalarımın başarısı kadar olacaktır.  Kurslarımızın kalitesini sizlerin kalitesi belirleyecektir. Bunun için kendinizi iyi yetiştirin. İnsan, insanın gölgesinde yetişir çocuklarımızın gelişimi hocalarımızın gelişimine bağlıdır. Çocukları kendimize yatırım yaparak geliştirebiliriz. Öğrencilerimize bir taraftan toprak, diğer taraftan da bahçıvan olalım.  Unutmayın, biz birlikte başaracağız. Hiçbir mazeret çocuklarımızı ihmal etmemize engel olmamalıdır.” diye konuştu.

Toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı hafızlık eğitimi verilen Kur’an kurslarında, eğitim faaliyetleri ile ilgili tecrübe paylaşımında bulunmak, karşılaşılan problemler ve çözüm önerilerini istişare emek, yapılması düşünülen proje ve etkinlikleri planlamak, eğitim ve öğretim ortamının iyileştirilmesi için gerekli tedbirleri almak, hafızlık eğitiminin niteliğini artırmak, konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.