15.08.2023

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil DEMİR, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİCAN'ı makamında ziyaret etti.

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ve İsmailağa Kur'an Kursu yöneticisi Dor. Masum Vanlıoğlu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİCAN'ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİCAN , "Üniversite olarak tüm resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimize önem veriyoruz. Bu kurumlarla birlikte Muş'u ve üniversiteyi daha ileriye taşımak istiyoruz. Müftülüğümüz ile de ortak yaptığımız çalışmalar var. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ise ''Şehirde ve gençlerin yüreklerinde manevi iklim havasını oluşturmak istiyoruz. Gelişen ve değişen dünya düzenini yakından takip ediyoruz. Bugün bütün bir insanlık zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlukları ortadan kaldıracak yegâne şey yine ilimdir, hikmettir. Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfımız olarak hem öğrenci yurtlarımızla hem de ortak yürüttüğümüz çalışmalarla öğrencilerimizin yanındayız. Namaz programları, ilim atölyeleri, dini gün ve gecelere özel programlar başta olmak üzere birçok programda gençlerimizle buluşuyoruz dedi.

Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican,  gerçekleştirilen nezaket ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ve İsmailağa Kur'an Kursu yöneticisi Dor. Masum Vanlıoğluna teşekkür etti.